COVID-19 Seyahat Kısıtlamaları

Seyahat sektörü zor günlerden geçiyor ve bir süre daha bu muhteşem şehirlere olan seyahatlerimize ara vermemiz gerekecek. Sizlere bu sayfada COVID-19 salgını hakkında bir seyahat rehberi hazırladık.

Gezimingo olarak dünyada görülmeye değer yerleri araştırmaya ve sizlere sunmaya tüm hızımızla devam ediyoruz. Fakat bununla birlikte sizlerin bu dönemde yapmayı planladığınız seyahatlerinizdeki sağlık ve güvenliğinizi de önemsiyoruz.

Bu nedenle yerel yönetimlerin aldığı COVID-19 ile ilgili sağlık ve güvenlik önlemlerini takip ediyoruz. Bu kapsamda hangi ülkelerin ziyaretçilere açık olduğunu hızlı bir şekilde anlamanıza yardımcı olmak için, dünya genelindeki seyahat kısıtlamalarının kapsamlı bir görünümünü sunmak istedik. Bu sayfada bir sonraki seyahat hedefinizi belirlemek için; uluslararası ve yurt içi seyahat kısıtlamaları, karantina düzenlemeleri ve önlemleri gibi yararlı bilgileri bulacaksınız.

Bu sayfayı en son bilgilerle düzenli olarak güncelliyoruz, ancak bir sonraki seyahatinizi planlamadan önce her zaman resmi makamlardan son durumları tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Seyahat Kısıtlamaları Haritası

Dünyadaki her ülke için güncel hava yolculuğu kısıtlamalarını, Getyourguide tarafından sağlanan bu interaktif haritada bulabilirsiniz.

Haritadaki kırmızı renkteki “Completely closed” ifadesi, sınırların yalnızca ülke vatandaşlarına, evlerine dönen sakinlere veya temel görevleri olan diğer kişilere açık olduğunu; turkuaz renkteki “Partially closed” ifadesi, sınırların bazı diğer ülkelerin de vatandaşlarına ve geldikleri ülkelere bağlı olarak bazı yolculara da açık olduğunu; turkuaz renkteki “No restrictions” ifadesi ise herhangi bir kısıtlama önlemi olmadığını ifade etmektedir.

Devletler tarafından sağlanan güncellemeler

Yukarıdaki bilgilendirmelere ek olarak her ülkenin kendi resmi kaynaklarını kontrol etmenizi ve seyahatinizi buna göre planlamanızı tavsiye ediyoruz. Sizler için bazı popüler ülkelerin resmi duyurularını derledik;