Kyoto Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler

Kyoto; bir zamanlar ülkeye başkentlik de yapmış, Honshu adasında yer alan ve tarihi detaylarıyla dikkat çeken, Japonya’nın en büyük şehirdir. Çok sayıda klasik Budist tapınağı, bahçeleri, imparatorluk sarayları, Şinto türbeleri ve geleneksel ahşap evleri ile ünlüdür. Aynı zamanda resmi gelenekleriyle, özel yemekleriyle ve Gion bölgesinde sıklıkla bulunan geyşa adı verilen kadın şovmenleriyle de bilinir.

Bizler de bu şehirdeki serüveninizi kolaylaştırmak adına kapsamlı bir Kyoto gezi rehberi hazırladık. İşte Kyoto’ya gittiğinizde görülecek en iyi yerler:

Seyahat Rehberi Uyarısı

Bu içerikteki bilgilerin değişmiş olma ihtimaline karşı; seyahat planınızı yaparken mekanların resmi web sitelerinden güncel bilgi alarak yola çıkmanızı tavsiye ediyoruz. Mevcut bilgilerde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, bize bildirmenizi rica ederiz. Keyifli yolculuklar…

Fushimi-Inari-Taisha Şinto Tapınağı

Kyoto Fushimi-Inari-Taisha Şinto Tapınağı - © Fotoğraf: Chantal Lim / Unsplash
Kyoto Fushimi-Inari-Taisha Şinto Tapınağı – © Fotoğraf: Chantal Lim / Unsplash

Fushimi Inari Tapınağı’nın tarihi hakkında kesin bir bilgi olamamakla birlikte 711 yılında Hata-no-Iroko tarafından bulunduğu söylenmektedir. 8. yüzyılda pirinç tanrısı ve aşkına adanmış bu tapınak, düzinelerce tilki heykeline sahiptir. Tilki, tahıl gıdaları tanrısı Inari’nin habercisi olarak görülür. Tilki ağızlarında sıklıkla gösterilen anahtarlar, tahıl ambarlarının anahtarlarıdır. Bu tapınak Japonya’nın tamamı boyunca yaklaşık 40.000 Inari mabedinin merkezi konumudur. Tapınağın en dikkate değer unsurları torii isimli turuncu kapılarıdır.

Yasaka-jinja Şinto Tapınağı

Kyoto Yasaka-jinja Şinto Tapınağı - © Fotoğraf: JJ Ying / Unsplash
Kyoto Yasaka-jinja Şinto Tapınağı – © Fotoğraf: JJ Ying / Unsplash

Uzun zamandır yakındaki Gion Bölgesi’ndeki Kyoto Geyşa topluluğu ile bağlantılı olan Yasaka-jinja Tapınağı, Kyoto’nun şenlik geleneğinin çoğunun kalbinde yer alan hareketli, renkli ve hoş bir şehir tapınağıdır. Pirinç çanlarının sık sık çınlamasını (tanrıları uyandırmak için), toplama kaplarına düşen 5 veya 10 yen madeni paraların seslerini ve insanlar dualarını bitirirkenki sesli alkışları duyabilirsiniz. Tapınak şenlikli bir atmosfer sağlayan falcılar ve satıcılarla çevrilidir.

Kyoto İmparatorluk Sarayı

Kyoto İmparatorluk Sarayı - © Fotoğraf: Adda83 / Shutterstock.com
Kyoto İmparatorluk Sarayı – © Fotoğraf: Adda83 / Shutterstock.com

Kyoto İmparatorluk Sarayı (Kyoto Imperial Palace – 京都御所), Japonya’nın eski imparatorluk hanedanları zamanında olduğu gibi görünümünü ve ambiyansını hala koruyor. Mevcut Saray 1855 yılında yeniden inşa edilmiştir ve çeşitli dönemlerin mimari tarzlarını yansıtan Shisinden, Seiryoden, Kogosyo, Ogakumonjyo ve Otsunegoten gibi çeşitli yapılardan oluşmaktadır.

Matsumoto Kalesi (Fushimi-Karasu-jō)

Kyoto Matsumoto Kalesi (Fushimi-Karasu-jō) - © Fotoğraf: Claire Chang / Unsplash
Kyoto Matsumoto Kalesi (Fushimi-Karasu-jō) – © Fotoğraf: Claire Chang / Unsplash
Bu şehre seyahat planınızı yaparken…

Seyahate çıkarken seyahat planı yapmanın ne kadar zorlu bir süreç olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle sizlere seyahat planlamanızı yaparken kullanabileceğiniz Kuponigo‘dan sağladığımız bazı web siteleri ve indirim kodlarını önereceğiz.

Uçak bileti alırken: UcuzabiletSeturOmioKiwiTurnaTicketsTrip
Otel rezervasyonu yaparken: AgodaOtelzTouristicaSeturTatil.comHostelWorldTatilbudurTrip
Otobüs&Tren bileti alırken: TrainlineOmioInterrailTrip

Matsumoto Kalesi (松本城), Karasu-jō ya da Fushimi Kalesi olarak bilinen bu yapı, güney Kyoto’nun sakin bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. İnşa edildikten kısa bir süre sonra bir depremle yok olan kale, daha sonra bir savaş ve toplu intihar sahasına dönüşmüş.

Pontocho Sokağı

Kyoto Pontocho Sokağı - © Fotoğraf: Elisha Terada / Unsplash
Kyoto Pontocho Sokağı – © Fotoğraf: Elisha Terada / Unsplash

Pontocho (先斗町, Pontochō) geiko ve maiko ile bilinen ve birçok geiko evine ve geleneksel çay evlerine ev sahipliği yapan ünlü bir sokaktır. Kyoto kültürüne ait lezzetleri tadabileceğiniz gibi akşam yemeğinizi de bu bölgede yiyebilirsiniz.

Shijō Caddesi

Kyoto Shijō Caddesi - © Fotoğraf: Alex Wolfe / Unsplash
Kyoto Shijō Caddesi – © Fotoğraf: Alex Wolfe / Unsplash

Shijō Caddesi, doğudan batıya kentin ticari merkezidir. Shijō kelimenin tam anlamıyla antik başkent, Heian-kyō’nin Dördüncü Bulvarı anlamına geliyor.

Nijo-jo Kalesi

Kyoto Nijo-jo Kalesi - © Fotoğraf: Eleonora Albasi / Unsplash
Kyoto Nijo-jo Kalesi – © Fotoğraf: Eleonora Albasi / Unsplash

1603 yılında inşa edilen Nijo-jo Kalesi, UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak sınıflandırılan Antik Kyoto’nun Tarihi Anıtlarından birine aittir. Nijō Kalesi bölgesi Japonya’nın en güzel bahçelerinden biri olarak kabul edilen üç muhteşem bahçeden oluşur ve çoğunlukla ana odadaki panellere boyanmış Japon sanatsal tarzının muazzam örneklerini sergiliyor. Kalenin savunmasından biri, özellikle gıcırdamak için tasarlanmış zemindir. Böylece düşmanlar kaleye girerse, gardiyanlar onları rahatlıkla duyabilirdi.

Daigo-ji Budist Tapınağı

Kyoto Daigo-ji Budist Tapınağı - © Fotoğraf: Peera_stockfoto / Shutterstock.com
Kyoto Daigo-ji Budist Tapınağı – © Fotoğraf: Peera_stockfoto / Shutterstock.com

Bir Dünya Mirası Alanı olan Daigo-ji Tapınağı, Daigo-san Dağı’na yayılır ve “Çiçek Tapınağı” olarak bilinir. 874 yılında Godai Dağı’nın tepesine Budist rahip Shobo tarafından inşa edildi. Daha sonra dağın eteklerinde garan (ana kompleks), küçük binalar ve beş katlı pagoda inşa edildi. Beş katlı pagoda, Goju-no-to, şimdi 1400’lerde Onin Savaşı’nda hayatta kalan Kyoto’daki en eski bina.

Arashiyama Bambu Korusu

Kyoto Arashiyama Bambu Korusu - © Fotoğraf: Walter Mario Stein / Unsplash
Kyoto Arashiyama Bambu Korusu – © Fotoğraf: Walter Mario Stein / Unsplash

Arashiyama Bambu Ormanı (Arashiyama Bomboo Grove), Kyoto’nun ve dünyanın en gözde yerlerinden biridir. Yükselen Bambu’ların arasında gezinirken, kendinizi başka bir dünyada hissedebilirsiniz.

Gion Bölgesi

Kyoto Gion - © Fotoğraf: Guitar photographer / Shutterstock.com
Kyoto Gion – © Fotoğraf: Guitar photographer / Shutterstock.com

Gion, Kyoto’nun geyşa bölgesidir. Rengarenk kimonolar giyen geyşalar, genellikle ahşap Tatsumi Köprüsü veya lüks Japon restoranları ve butiklerle dolu Hanamikoji Sokağı üzerinde görülebilir. Gion Corner’da geleneksel Kyomai dans gösterileri düzenlenirken Kennin-ji Tapınağı Zen bahçesiyle ünlüdür. Yasaka Tapınağı’nda ise sokak fenerleriyle aydınlatılan avluda sezonluk festivaller kutlanır. Gece hayatı mekanları arasında sakin sake barlarından hareketli, pub tarzı izakayalara kadar farklı seçenekler bulunur.

Kyoto Kulesi

Kyoto Kulesi - © Fotoğraf: Sean Pavone / Shutterstock.com
Kyoto Kulesi – © Fotoğraf: Sean Pavone / Shutterstock.com

Kyoto Kulesi, Japonya’nın Kyoto kentinde bulunan bir gözlem kulesidir. Çelik kule, 100 metre gözlem güverte ve 131 metre tepesi ile Kyoto’daki en yüksek yapıdır. 800 tonluk kule, 3 yıldızlı bir otele ve çeşitli mağazalara ev sahipliği yapıyor.

Hokan-ji Budist Tapınağı (Yasaka-no-Tou)

Kyoto Hokan-ji Budist Tapınağı (Yasaka-no-Tou) - © Fotoğraf: Sorasak / Unsplash
Kyoto Hokan-ji Budist Tapınağı (Yasaka-no-Tou) – © Fotoğraf: Sorasak / Unsplash

Hokan-ji Tapınağı, halk dilinde Yasaka-no-to (Yasaka Pagoda) olarak bilinir. Kiyomizu-dera Tapınağı ve Yasaka-jinja Tapınağı arasında eski bir Kyoto mahallesinin ortasında yer alır. Her katın üzerinde zarif, eğimli çatı bulunur ve 46 metre yüksekliğindedir.

Kiyomizu-dera Budist Tapınağı

Kyoto Kiyomizu-dera Budist Tapınağı - © Fotoğraf: akarapong / Shutterstock.com
Kyoto Kiyomizu-dera Budist Tapınağı – © Fotoğraf: akarapong / Shutterstock.com

Resmi olarak Otowa-san Kiyomizu-dera olarak bilinen Kiyomizu-dera (Saf Su Tapınağı), Kyoto’nun doğusunda bağımsız bir Budist tapınağıdır ve belki de Kyoto’daki tapınakların en popüleridir. Tapınağın verandası, 13 metre yüksekliğindeki ahşap sütunlarla desteklenen bir dağın kenarından dışarı çıkıyor. Tapınak, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Eski Kyoto Tarihi Anıtlarının bir parçasıdır.

Kifune-jinja Şinto Tapınağı

Kyoto Kifune-jinja Şinto Tapınağı - © Fotoğraf: yoshie yokouchi / Unsplash
Kyoto Kifune-jinja Şinto Tapınağı – © Fotoğraf: yoshie yokouchi / Unsplash

Kifune Tapınağı su ve yağmur tanrısına adanmıştır ve denizde olanların koruyucusu olduğuna inanılmaktadır. Burada suya batırıldığında üzerine yazılmış mesajlarını ortaya çıkaran kağıt fişleri (omikuji) bulunuyor. Kifune Tapınağı’nın iç kutsal yeri ve orijinal yeri olan Okunomiya, vadinin yaklaşık bir kilometre ilerisinde yer almaktadır. Tekne taşı olarak bilinen büyük bir kayaya sahiptir. Tanrıçaların sarı teknesinin burada toprağa gömüldüğü söylenir.

Kinkaku-ji Budist Tapınağı (Altın Köşk)

Kyoto Kinkaku-ji Budist Tapınağı (Altın Köşk) - © Fotoğraf: Sean Pavone / Shutterstock.com
Kyoto Kinkaku-ji Budist Tapınağı (Altın Köşk) – © Fotoğraf: Sean Pavone / Shutterstock.com

Kinkakuji (金閣寺, Golden Pavilion), ilk iki katı tamamen altın varakla kaplı olan bir Budist tapınağıdır. Rokuonji olarak da bilinen tapınak, Ashikaga Yoshimitsu’nun emeklilik villasıdır ve onun vasiyetiyle 1408’de ölümünden sonra Rinzai tarikatının Zen tapınağı haline gelmiştir.

Tenryu-ji Budist Tapınağı

Kyoto Tenryu-ji Budist Tapınağı - © Fotoğraf: Masaaki Komori / Unsplash
Kyoto Tenryu-ji Budist Tapınağı – © Fotoğraf: Masaaki Komori / Unsplash

Tenryū Shiseizen-ji olarak bilinen Tenryū-ji, Rinzai mezhebinin Tenryh-ji şubesinin baş tapınağıdır. 1339’da İmparator Go-Daigo’nun eski villası üzerine inşa edilmiştir. Tenryu-ji Tapınağı’nın ana cazibe merkezi 14. yüzyıldan kalma Zen bahçesidir. Bir tasarım harikası olan bahçede, akçaağaç ağaçlarının ve çevredeki büyük pürüzlü kesilmiş kayaların yansımasını yakalayan büyük bir gölet bulunmaktadır.

Nanzen-ji Budist Tapınağı

Kyoto Nanzen-ji Budist Tapınağı - © Fotoğraf: Sean Pavone / Shutterstock.com
Kyoto Nanzen-ji Budist Tapınağı – © Fotoğraf: Sean Pavone / Shutterstock.com

Nanzen-JiCalso (ZuiryusanCis) Japonya’daki en iyi bilinen Rinzai Zen tapınaklarından biridir. İmparator Kameyama bu güzel yeri o kadar çok sevdi ki 1264’te müstakil sarayını buraya inşa etti. Bu tapınağın tarihinin bir özelliği, başrahipinin her zaman her dönemde en iyi Rinzai Zen Ustası olarak seçildiğidir.

Ryoan-ji Tapınağı

Kyoto Ryoan-ji Tapınağı - © Fotoğraf: Serg Zastavkin / Shutterstock.com
Kyoto Ryoan-ji Tapınağı – © Fotoğraf: Serg Zastavkin / Shutterstock.com

Ryoanji Tapınağı (龍安寺, Ryōanji), her gün yüzlerce ziyaretçi çeken, Japonya’nın en ünlü kaya bahçesidir. UNESCO’nun Dünya Miras Yeri olarak Antik Kyoto Tarihi Eserleri’nin bir parçasıdır. Çevresine dikkatlice yerleştirilmiş olan on beş kayanın tamamını (Karesansui), bahçenin hangi açısından bakarsanız bakın asla bir arada göremezsiniz.

Chion-in Budist Tapınağı

Kyoto Chion-in Budist Tapınağı - © Fotoğraf: mTaira / Shutterstock.com
Kyoto Chion-in Budist Tapınağı – © Fotoğraf: mTaira / Shutterstock.com

Chion-in Tapınağı (Mieido Hall) Kyoto’nun büyük ve popüler bir tapınağıdır. Japonya’daki türünün en büyüğü olan tapınağın, büyük ön kapısı harika bir manzara sunar ve genellikle ana salonun önü dua eden insanlarla doludur. Tapınak ayrıca Japonya’nın en büyük çanına sahiptir. Maruyama Parkı ve Yasaka-jinja Tapınağı’nın hemen kuzeyinde yer alan bu tapınak alanlarını gezebilirsiniz.

Sanbo-in Budist Tapınağı

Kyoto Sanbo-in Budist Tapınağı - © Fotoğraf: David Emrich / Unsplash
Kyoto Sanbo-in Budist Tapınağı – © Fotoğraf: David Emrich / Unsplash

Kyoto’daki Sanbo-in Tapınağı, 1115’te Daigo-ji Tapınağı’nın bir alt tapınağı olarak kurulmuştur. O dönemin şaşırtıcı zenginliğinin güzel bir örneğidir ve özellikle tapınağın bahçesi en çekici özelliğidir.

Daikaku-ji Budist Tapınağı

Kyoto Daikaku-ji Budist Tapınağı - © Fotoğraf: Amstk / Shutterstock.com
Kyoto Daikaku-ji Budist Tapınağı – © Fotoğraf: Amstk / Shutterstock.com

Daikaku-ji Tapınağı bir hazine tapınağıdır. Tarihte, bu eski İmparatorluk villası kültürel, dini ve politik gelişmelerin merkezi olmuştur. Çevresindeki kiraz ve kayısı ağaçlarının yanı sıra birçok çiçeğiyle de bilinir. Ayrıca tapınakla ilişkili bir ikebana okulu vardır ve her yıl ilkbaharda bir çiçek festivali düzenlenir.

Kyoto Botanik Bahçeleri

Kyoto Botanik Bahçeleri - © Fotoğraf: Kit Leong / Shutterstock.com
Kyoto Botanik Bahçeleri – © Fotoğraf: Kit Leong / Shutterstock.com

1924 yılında kurulan Kyoto Botanik Bahçeleri (Kyoto Prefectural Botanical Garden), Japonya’nın en eski ve en kapsamlı halk botanik bahçesidir. Mevsimlik bitkiler ve çeşitli kış bahçeleri ile bahçeler sürekli değişmektedir ve tüm yıl boyunca keyfini çıkarabilirsiniz. İlkbaharda 500’den fazla kiraz ağacı güzelce çiçek açar ve sonbaharda akçaağaç rengi gibi yaprak dökerler. Yılın diğer zamanlarında yemyeşil yeşilliklerin yanı sıra çok çeşitli ağaç ve çiçeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Kyoto Botanik Bahçeleri hem eğitim, hem de kafa dinlemek için fırsatlar sunan bitkilerden oluşan canlı bir müzedir.

Filozof’un Yolu (Tetsugaku no michi)

Kyoto Filozof'un Yolu (Tetsugaku no michi) - © Fotoğraf: MyPixelDiaries / Shutterstock.com
Kyoto Filozof’un Yolu (Tetsugaku no michi) – © Fotoğraf: MyPixelDiaries / Shutterstock.com

Filozof’un Yolu (Philosopher’s Way – Tetsugaku no michi – 哲学の道), Kyoto’nun Higashiyama bölgesinin kuzey kesiminde yer alan hoş bir taş yoldur. Yol, yüzlerce kiraz ağacıyla kaplı bir kanalı izler. Genellikle Nisan ayı başlarında bu ağaçlar açarak rengarenk olurlar.

Maruyama Parkı

Kyoto Maruyama Parkı - © Fotoğraf: Sean Pavone / Shutterstock.com
Kyoto Maruyama Parkı – © Fotoğraf: Sean Pavone / Shutterstock.com

Maruyama Park, Kyoto’da kiraz çiçeklerinin ana merkezi olarak görülen ve yılın her döneminde son derece kalabalık olan ünlü bir parktır. Parkın en önemli unsuru, geceleri aydınlanan ve ağlayan bir kiraz ağacıdır. Aynı zamanda şehrin yılbaşı festivalleri de burada düzenleniyor.

Biwa Gölü

Kyoto Biwa Gölü - © Fotoğraf: TAKUYA.A / Shutterstock.com
Kyoto Biwa Gölü – © Fotoğraf: TAKUYA.A / Shutterstock.com

4 milyon yıl öncesine dayanan dünyanın en eski 20 gölünden biri olan Kyoto’daki Biwa Gölü, Japonya için muazzam bir kültürel ve tarihi öneme sahiptir. Çok sayıda ünlü edebiyat eserlerine de konu olan gölde, yaz aylarında sıklıkla havai fişek gösterileri yapılıyor. Çam ağaçlarıyla çevrili sahilde yürüş yaparken, berrak suyun manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Biwa Gölü Müzesi

Biwa Gölü Müzesi
Biwa Gölü Müzesi

Biwa Gölü Müzesi (Lake Biwa Museum – Biwako-Sosui) , Ağustos 1989’da Biwa Gölü’nün tamamlanmasının 100. yıldönümü anısına açılan bir tesistir. Kanalın önemini mümkün olduğunca çok kişiye ulaştırmak ve öncekilerin başarılarını ödüllendirmeyi amaçlamaktadır. Gelişmeye devam eden Kyoto için gelecekte bir canlılık kaynağı olma umuduyla, Kyoto vatandaşlarının desteği ile kurulmuş.

Katsura İmparatorluk Köşkü

Kyoto Katsura İmparatorluk Köşkü - © Fotoğraf: Alon Adika / Shutterstock.com
Kyoto Katsura İmparatorluk Köşkü – © Fotoğraf: Alon Adika / Shutterstock.com

Hachijo-no-Miya ailesinin ilk ve ikinci nesilleri Toshihito Shinno ve Toshitada Shinno tarafından on yedinci yüzyılın başlarında inşa edilen Katsura Imperial Villa’nın, ülkedeki en güzel Japon bahçesi olduğu söyleniyor.

Shugaku-in Rikyu İmparatorluk Köşkü

Kyoto Shugaku-in Rikyu İmparatorluk Köşkü - © Fotoğraf: CHEN MIN CHUN / Shutterstock.com
Kyoto Shugaku-in Rikyu İmparatorluk Köşkü – © Fotoğraf: CHEN MIN CHUN / Shutterstock.com

On yedinci yüzyılın ortalarında İmparator Gomizunoo’nun emriyle inşa edilen Shugaku-in Rikyu Imperial Villa üç villadan oluşmaktadır (Alt, Orta ve Üst). Çevredeki doğal manzaranın bahçe tasarımıyla olan ahengi, Japon mimarisinin tipik bir örneğidir.

KYOCERA Sanat Müzesi

Kyoto KYOCERA Sanat Müzesi - © Fotoğraf: KYOCERA Sanat Müzesi Resmi Web Sitesi
Kyoto KYOCERA Sanat Müzesi – © Fotoğraf: KYOCERA Sanat Müzesi Resmi Web Sitesi

Eski adı Kyoto Belediyesi Sanat Müzesi olan KYOCERA Sanat Müzesi; 1928 yılında açılan Japonya’daki en eski sanat müzelerinden biridir. 2020 yılında tamamen yenilenen müze KYOCERA Sanat Müzesi ismini almış. Müzede düzenli olarak yabancı sergiler de dahil olmak üzere çok sayıda sergi düzenleniyor.

Kyoto El Sanatları ve Tasarım Müzesi (MOCAD)

Kyoto El Sanatları ve Tasarım Müzesi (MOCAD) - © Fotoğraf: MOCAD Resmi Web Sitesi
Kyoto El Sanatları ve Tasarım Müzesi (MOCAD) – © Fotoğraf: MOCAD Resmi Web Sitesi

Kyoto El Sanatları ve Tasarım Müzesi -MOCAD (Kyoto Museum of Crafts and Design), Kyoto’nun ana geleneksel el sanatlarını sergileyen küçük ve ücretsiz bir müzedir.

Kyoto Ulusal Müzesi

Kyoto Ulusal Müzesi - © Fotoğraf: Sanga Park / Shutterstock.com
Kyoto Ulusal Müzesi – © Fotoğraf: Sanga Park / Shutterstock.com

Uzun tarihi ve zengin kültürü ile Kyoto Ulusal Müzesi (Kyoto National Museum); tapınaklar, türbeler ve İmparatorluk Hanedanı’nın özel olarak sahip olduğu sanat hazinelerini barındırmak, sergilemek, korumak ve araştırmak için hizmet veriyor. Koleksiyonunda 12.000’den fazla öğe var ve bunlar üç geniş kategoriye ayrılıyor: Güzel Sanatlar (heykeller, resimler, kaligrafi); El Sanatları (çanak çömlek, kumaş, vernik, metal işleri); ve Arkeoloji (arkeolojik ve tarihi ilgi alanları).

Ulusal Modern Sanatlar Müzesi (MOMAK)

Kyoto Ulusal Modern Sanatlar Müzesi (MOMAK) - © Fotoğraf: cowardlion / Shutterstock.com
Kyoto Ulusal Modern Sanatlar Müzesi (MOMAK) – © Fotoğraf: cowardlion / Shutterstock.com

Ulusal Modern Sanatlar Müzesi’nin (MOMAK) – (The National Museum of Modern Art) Koleksiyon Galerisi; nihonga (Japon tarzı resim), yōga (Batı tarzı resim), baskılar, heykel, el sanatları (seramik, tekstil, metal işleri, ahşap ve bambu işleri, cilalar ve mücevherler) ve fotoğraf eserlerini barındırıyor. Japonya’da modern sanatın seçkin ve anıtsal eserlerinin yanı sıra modern ve çağdaş Avrupa ve Amerikan sanatları da gösterilmektedir.

Kyoto Demiryolu Müzesi

Kyoto Demiryolu Müzesi
Kyoto Demiryolu Müzesi

Kyoto Uluslararası Manga Müzesi, Kyoto City ve Kyoto Seika Üniversitesi’nin manga materyallerini toplamak, korumak ve sergilemek ve manga kültürü üzerine araştırma yapmak için ortak bir projesi olarak kurulmuş. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor.

Arashiyama Maymun Parkı Iwatayama

Lütfen Ziyaret Etmeyin!

Özgürlüğüne düşkün bireyler olarak, onların dünyadaki özgürlüklerini kısıtlayan ve onları ömür boyu hapse maruz bırakan; hayvanat bahçelerini, sirkleri ve gösteri merkezlerini lütfen ziyaret etmeyiniz…

Kyoto Arashiyama Maymun Parkı Iwatayama - © Fotoğraf: Mahdi Bchetnia / Unsplash
Kyoto Arashiyama Maymun Parkı Iwatayama – © Fotoğraf: Mahdi Bchetnia / Unsplash

Arashiyama Monkey Park Iwatayama (Monkey Park Iwatayama – 嵐山モンキーパークいわたやま), Arashiyama bölgesinden akan Oi Nehri’nin sol kıyısında yer almaktadır. Yaklaşık 130 vahşi maymun yaşamaktadır. En çok dikkat geçen turistik yerlerden biridir.

Kyoto Akvaryumu

Lütfen Ziyaret Etmeyin!

Özgürlüğüne düşkün bireyler olarak, onların dünyadaki özgürlüklerini kısıtlayan ve onları ömür boyu hapse maruz bırakan; hayvanat bahçelerini, sirkleri ve gösteri merkezlerini lütfen ziyaret etmeyiniz…

Kyoto Akvaryumu - © Fotoğraf: Isaac Mok / Shutterstock.com
Kyoto Akvaryumu – © Fotoğraf: Isaac Mok / Shutterstock.com

Umekoji Park’ın içerisindeki Kyoto Akvaryumu (Kyoto Aquarium); Kyoto’nun nehirlerinden, denizlerine kadar çok sayıda yaşam formunun bir arada bulunduğu ekosistemlerin ilişkilerini gözler önüne seriyor.

Ryukoku Müzesi

Ryukoku Müzesi
Ryukoku Müzesi

Ryukoku Müzesi, Budizm’in Hindistan’da doğuşunu, Asya’ya yayılmasını ve Japonya’daki Budizm’in gelişmesini göz önünde bulundurarak Budizm etrafında bulunan çok çeşitli kültürel eserler sergiliyor. Müze, bu sergiler aracılığıyla halkın Budist kültürü anlayışını derinleştirmenin yanı sıra Ryukoku Üniversitesi tarafından akademik araştırmaları ilerletmeyi ve başarılarını topluma aktarmayı amaçlamaktadır.

Kyoto Uluslararası Manga Müzesi

Kyoto Uluslararası Manga Müzesi
Kyoto Uluslararası Manga Müzesi

Kyoto Uluslararası Manga Müzesi, Kyoto City ve Kyoto Seika Üniversitesi’nin manga materyallerini toplamak, korumak ve sergilemek ve manga kültürü üzerine araştırma yapmak için ortak bir projesi olarak kurulmuş. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor.

Toei Kyoto Studio Park

Toei Kyoto Studio Park - © Fotoğraf: twoKim studio / Shutterstock.com
Toei Kyoto Studio Park – © Fotoğraf: twoKim studio / Shutterstock.com

Toei Kyoto Studio Park (Uzumasa Eigamura), Japonya’da dönem dramalarının (jidaigeki filmleri) çekimini izleyebileceğiniz tek tema parkıdır. Burada Toei Kyoto Studio film setinin etrafında özgürce yürüyebilirsiniz. Bu set, Edo döneminden kalma bir caddeyi gösteriyor ve yılda 200’den fazla film çekmek için kullanılıyor. Bir geyşa veya samuray gibi giyinip bir ninja gösterisine katılarak antik Japonya’nın atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.

Nishiki Pazarı

Kyoto Nishiki Pazarı - © Fotoğraf: Manuel Kan / Unsplash
Kyoto Nishiki Pazarı – © Fotoğraf: Manuel Kan / Unsplash

Nishiki Market, Kyoto şehir merkezinde, bir blok kuzeyde, Shijō Caddesi’ne ve Teramachi Caddesi’nin batısına paralel bir yol üzerinde yer alan bir pazar yeridir. Tarih ve gelenek ile zengin olan pazar, Kyoto’nun ünlü yiyecek ve mallarının çoğuna ev sahipliği yapıyor.

Kansai Uluslararası Havalimanı (KIX)

Kansai Uluslararası Havalimanı (KIX) - © Fotoğraf: HIROSHI H / Shutterstock.com
Kansai Uluslararası Havalimanı (KIX) – © Fotoğraf: HIROSHI H / Shutterstock.com

Kansai Uluslararası Havalimanı (Japonca: “Kansai Kūkō”) Japonya’nın en önemli uluslararası havalimanlarından biridir. Osaka’nın merkezinin yaklaşık 40 kilometre güneyinde deniz dolgusunda insan yapımı bir adada yer alıyor.

Daha fazlasını keşfedin

Gezimingo’da bu şehir de dahil çok sayıda kapsamlı şehir rehberi bulunuyor. Diğer şehirleri de keşfederek kendinize bir rota oluşturmaya ne dersiniz?

Bu şehre seyahat planınızı yaparken...

Seyahate çıkarken seyahat planı yapmanın ne kadar zorlu bir süreç olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle sizlere seyahat planlamanızı yaparken kullanabileceğiniz Kuponigo'dan sağladığımız bazı web siteleri ve indirim kodlarını önereceğiz.

Uçak bileti alırken: Ucuzabilet - Setur - Omio - Kiwi - Turna - Tickets - Trip
Otel rezervasyonu yaparken: Agoda - Otelz - Touristica - Setur - Tatil.com - HostelWorld - Tatilbudur - Trip
Otobüs&Tren bileti alırken: Trainline - Omio - Interrail - Trip

Bu içeriği paylaşın
Gezimingo
Gezimingo

Şehir Keşfettirici Gezimingo ile seyahatinize yön verin! Gidiyoruz, geziyoruz ve listeliyoruz.

Seyahat Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz bültenimize abone olmak için e-posta adresinizi aşağıya girebilirsiniz.

Görüşünüzü Bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir