Mavi Tur İçin En İyi Koylar

Türkiye’nin eşsiz güzellikleri saymakla bitmez. Bunların içerisinde tabi ki Ege ve Akdeniz koyları mavi tur için en iyi koylar içerisinde ilk sıralarda gelmektedir. Eşsiz doğal güzelliklere sahip olan bu koylar insanlara huzur vermekte gerek yurt dışından gerekse yurt içinden pek çok turist ziyaret etmektedir. Deniz ile içe içe olan bu eşsiz tatil konsepti son zamanlarda daha da popüler hale gelmektedir.

 Mavi Tur ve Mavi Yolculuklar

 Şehrinden o hengame kalabalığından uzak insanların sevdikleri ile rüzgarın, denizin ve de eşsiz güneşin tadını doyasıya çıkarılan mavi tur koyları ile tadı damakta kalacak lezzette yemekler, plajlar ve tarihi ile de ön plana çıkmaktadır. 

 Yazın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Bütün gün denizin ve güneşin tadını çıkarmanın yanı sıra aktivite olarak tekne turlarına katılabilirsiniz. Tekne turları esnasında özellikle duraklama yerlerinde eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Birkaç gün ya da günübirlik de süren mavi tur esnasında eşsiz güzellikte olan mavi koyları gezebilir bu alanlarda dalışlar gerçekleştirebilirsiniz.

 Mevcut rota dahilinde yer alan tarihi mekanları ziyaret edebilir, yürüyüş yollarında tarihi mekanları zevkle seyredebilirsiniz. Ya da teknede kalınan süre boyunca da anı yaşayabilir siz değerli müşterilere sunulan lezzetli yemekleri afiyetle tadabilirsiniz. Bütün bu keyifli anları yakalamak ve Mavi tur koylarını keşfetmek için  https://www.albatrosyachting.com/mavi-tur/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 Eşsiz Güzellikte Gökova Körfezi

 Haritada Bodrum ile Datça arasında bulunan Gökova körfezi, gezme şansı yakalamış kişiler tarafından yeryüzündeki cennet olarak ifade edilmektedir. Ülkemiz içerisinde önemli rotalarında yer alan Bodrum mavi tur için en iyi koylar içerisinde yer almaktadır. İlk olarak Bodrum ilçesinde başlayan mavi turların en fazla uğrak yeri olarak bilinen bölge Gökova körfezi olarak bilinmektedir.

 Rüzgara kapalı olan çam kokulu ormanlara sahip, korunaklı koyları olan bu güvenli yer gelecek misafirlere muhteşem bir konaklama imkanı sunmaktadır. Bu bağlamda yeşili seven tatilcilerin en sevdiği mavi koylar olarak bilinmektedir.

 Özellikle tekne turları Bodrum’ dan başlamakta olup İngiliz limanı, Orak Adası, Okluk koyu, Çanak koyu, Tuzla koyu ve de Pabuç Burnu olmak üzere daha isimleri sayılmayacak kadar fazla eşsiz koylar bulunmaktadır.

 Ziyaret edilecek koylardan birinde atılan demirden sonra dilerseniz mavi koylarda yüzebilir isterseniz zeytin ağaçları veya çam ağaçları içerisinde yürüyüş yapabilirsiniz. Tekne vasıtası ile Gökova körfezi gezilirken denizkızı heykelini de ziyaret edebilirsiniz. Tüm bu eşsiz güzellikleri ziyaret etmek için albatrosyachting.com adlı siteyi inceleyebilir ve de gerekli bilgileri alabilirsiniz. 

 İngiliz Koyu ve Muhteşem Mavi Deniz

 Gökova körfezinde yer alan İngiliz koyu yeşil ve çam kokulu ormanların arasında bulunan eşsiz güzellikte bir alandır. Korunaklı bir yer olan İngiliz koyu Gökova körfezinden gelen dalgalar bu korunaklı yere hiç uğramamaktadır. Bu sebepledir ki mavi tur yolculuklarına çıkan tekneler için rahatça konaklayabilecekleri çok güvenli bir alan olarak bilinmektedir.

 Özellikle hava koşullarından hiçbir şekilde etkilenmeyen bu bölge; tatil, deniz ve de doğa ile bir arada yaşamak isteyenler için eşsiz bir fırsattır. Bununla birlikte İngiliz limanı olarak bilinen İngiliz koyunun bu ismi almasının nedeni ikinci dünya savaşı sırasında Almanlardan kaçan bir grup İngiliz’in bu bölgede sığınmasından kaynaklanmaktadır. 

 Diğer Bir Güzellik Aspat Koyu

 Aspat koyu birinci derecede sit alanı bir bölge olup el değmemiş bir güzelliğe de sahiptir. Masmavi güzelliklerinin yanı sıra yeşil doğasının içerisinde yer alan pek çok akarsu, dağ ve bir adet de kale bulunmaktadır.

 Mavi koy ziyaretleri esnasında mavi denizde yüzerek serinleyebilir ayrıca tarihi çiftlik kalesini de gezebilirsiniz. Ayrıca tarihi ve de doğal güzelliklerinin yanı sıra Aspat koyu, sığ denizi ile çocuklu aileler için güvenli bir alan olarak bilinmektedir.

 Eşsiz Anılar ve Bağla Koyu

 Bağla koyu, eşsiz anıların yaşandığı mavi yolculuk turlarının yapıldığı eşsiz güzelliklerden biridir. Sizlerde bu eşsiz koyları albatrosyachting.com sitesinde kendi bütçenize uygun fırsatları yakalayarak mavi koy turlarına katılabilirsiniz.

 Bodrumun belki de en sakin koyu olan Bağla koyu, Bodrum’un bütün güzelliklerini yansıtmaktadır. Özellikle sakin bir şekilde denize girmek isteyenler için iyi bir alternatiftir. El değmemiş ve tertemiz plajlara sahip bu bölge güneşe karşı uzanarak bütün sıkıntılardan arınacağınız mükemmel bir yerdir.

 Ayrıca Bağla koyu etrafında kamping alanları bulunmakta olup kamp tatili yapmak isteyenler için önemli bir seçenek olmaktadır. Bodrum’ da yakınlığı ile bilinen Bağla koyu gece hayatını tercih eden kişiler içinde bulunmaz bir yerdir.

Bu içeriği paylaşın

Seyahat Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz bültenimize abone olmak için e-posta adresinizi aşağıya girebilirsiniz.

Görüşünüzü Bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir