Nasıl tasarruflu uçabilirim?

Bir seyahat planlamak her zaman heyecan vericidir! Yaşayacağımız onca yeni deneyimi düşler, gideceğimiz yerde gezeceğimiz yerleri, yiyeceğimiz yerel yemekleri seçer, çekeceğimiz fotoğrafları, biriktireceğimiz anıları düşünür ve heyecanlanırız. Bu çok tatlı bir heyecandır, taa ki seyahat giderlerini hesaplayana kadar. Genel olarak seyahat ederken bütçenin en büyük kalemleri uçuş ve konaklamadır. Hatta bu iki kalem yüzünden bazen yaşayacağımız o yeni deneyimlerden vazgeçeriz. Olabildiğince uygun fiyatlara seyahat edip bütçenizi yeni deneyimlere ayırmak istemez misiniz? Buna imkan sağlayan yeni bir uygulama ilginizi çekebilir.

Pointship’i duymuş muydunuz?

Pointship, üyelerin kendi mil programı hesaplarında biriktirdikleri milleri/puanlarını, uygun fiyata uçmak isteyen diğer üyeler ile paylaşabileceği yeni nesil bir seyahat platformu; kullanmadıkları seyahat ödülleri üzerinden kazanç sağlamak isteyenlerle, tasarruflu seyahat etme arayışındaki üyeleri buluşturan güvenli bir uygulama.

Birikmiş seyahat ödüllerinden kazanç sağlamak ve uygun fiyata uçmak isteyen herkes Pointship üyesi olabilir.

Pointship güvenlik önceliği ile, mil hesabınızın şifresi ile hesaba erişim isteyerek başkalarına bilet düzenleyen acentalardan, millerini satan kişilerden ve mil/puan takası yapan websitelerinden ayrışıyor. Pointship üyeleri, platform ile hiçbir kişisel bilgi veya şifre paylaşmıyor.

Üyelerin milleri/puanları Pointship sistemine aktarılmıyor ve milleri kendi mil programı hesaplarında duruyor. Tüm işlemler üyeler arasında, üyelerin birbirleriyle iletişime geçmesi gerekmeden Pointship üzerinden güvenle gerçekleşiyor. 

Pointship’te uçuş siparişinin yanı sıra mil transferi siparişi de oluşturulabiliyor. Örneğin uçmak istediğiniz rota 50.000 mil gerektiriyorsa ama sizin hesabınızda 40.000 mil varsa, aradaki 10.000 mil eksiğinizi Pointship’deki başka bir üyeden transfer edebilir, tamamladığınız miller ile biletinizi kendiniz düzenleyebiliyorsunuz.

Pointship Güvenli mi?

İşlemlerin hepsi PayPal ve 3D Secure gibi güvenilir ödeme sistemleri üzerinden gerçekleştiriliyor. Ödül Sahibi üyeler sadece gelen talebi onayladığında işlemi gerçekleştirebilmek için gerekli yolcu bilgilerini görebiliyor. Uçuş siparişi veren üye ise ödül sahibinin hiçbir bilgisine erişemiyor. Hiçbir üyenin bilgileri üçüncü kişi veya kurumlar ile paylaşılmıyor. 

Uçuş siparişi nasıl veriliyor?

Sipariş etmek istediğiniz uçuşu aratın. İlgili havayolunda ödüllerini paylaşan başka bir üye varsa, işleminize devam etmek üzere bir sonraki adıma yönlendiriliyorsunuz.

Uçuş siparişinizi verirken, gideceğiniz rotanın mil ve vergi miktarını sisteme girmeniz gerekiyor. Bu bilgilere seçtiğiniz mil programının web sitesinden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. En sık kullanılan rotalarda ise Kolay Sipariş seçeneği karşınıza çıkıyor. Eğer gitmek istediğiniz rotada havayolu mil programı tarafından tanımlanmış bir promosyon yoksa, Kolay Sipariş ile mil veya vergi miktarını girmeden hızlıca sonraki adıma geçebilirsiniz.

Hızlı Sipariş seçeneğini seçerseniz uçuşunuzu 2 gün içinde de hızlıca düzenletebilirsiniz.

Son olarak, biletin düzenlenmesi için sizden seyahat ve yolcu detayları isteniyor ve ödemenizi güvenle yapmak için Paypal’a veya Kredi Kartı sağlayıcınıza yönlendiriliyorsunuz.

Pointship üyelerin güvenliğini ön planda tutuyor. Uçuşunuz gerçekleşene kadar ödül sahibine ödemenizin sadece yarısı aktarılıyor, ödemenin tamamı siz uçuşunu gerçekleştirdikten 24 saat sonra iletiliyor. Üyeler arasında doğabilecek olası anlaşmazlıkların önüne geçmek için o zamana kadar, ödemeniz Pointship tarafından güvence altında tutuluyor.

Seyahatlerinizi planlarken uçuşunuzu Pointship’ten sipariş ederek bütçenizi uçuş yerine yeni deneyimlere harcayın.

Güvenli seyahatler!

Bu içeriği paylaşın
Ege Çeler
Ege Çeler

Seyahat Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz bültenimize abone olmak için e-posta adresinizi aşağıya girebilirsiniz.

Görüşünüzü Bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir