Paris’te sıradanlıktan sıkılmışlara özel öne çıkan 10 yer

Fransa’nın başkenti Paris; Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali ve Champs Elysees gibi birçok ilgi çekici yere ev sahipliği yapıyor.

Dünyaca ünlü muhteşem anıtları, müzeleri, lezzetli şarapları ve enfes yemekleri mutlaka deneyimlenmeli; fakat şehrin size sunduğu her şeyi gördüğünüzü ve tattığınızı düşündüğünüzde, karşınıza keşfedeceğiniz yeni mekanlar, çiftçi pazarları, kafeler, restoranlar karşınıza çıkacaktır.

Bizler de sizler için Paris’i olası ziyaretinizde heyecanla görmek isteyeceğiniz sıradanlıktan sıkılmışlara özel bazı öne çıkan mekanları derledik.

La Gaite Lyrique (Gaité Lyrique)

Dijital çağda sanat ve yaratıcılığa odaklanan La Gaite Lyrique (Gaité Lyrique); konserler, atölyeler, hikaye anlatımları, çizimler ve dans gösterilerine kadar çeşitli aktiviteleri bulunduran bir merkezdir.

Le Manoir de Paris

Burası bir perili ev, Paris’in uzun ve karanlık tarihi geçmişinin rahatsız edici özelliklerinin ilginç bir şekilde hayata geçirilmiş hali ve bu mekanda korku seviyenize göre korku temaları seçebilirsiniz.

Le Marche de Belleville

Belleville’deki bu pazarı ilgi çekici yapan unsurlar; oldukça uygun olması ve çok fazla çeşit barındırması. Özellikle birden çok ulusun yer aldığı bölümleri yöresel tatları da keşfetmenizi sağlıyor. Bu pazarda balık, ekmek, peynir, tavuk, meyve-sebze gibi yiyeceklerin yanı sıra, baharat kokularıyla da karşılaşacaksınız.

Le Ballon de Paris (Ballon Generali)

Le Ballon de Paris, Paris’in bir kısmını 360 derece tepeden görmek için deneyebileceğiniz bir aktivitedir. Neredeyse 150 metreye kadar yükselebilen balonda, yaklaşık 15 dakika kadar keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

Le Carreau du Temple

Le Carreau du Temple; kültürel sokak yemekleri, dans, spor ve caz müziği gibi çeşitli temalara sahip çağdaş tiyatro, konser, sergi, festival ve fuar programları ile dinamik olan bir kültür merkezidir.

Musee de Montmartre

Montmartre Müzesi; birçok tarihi, sanatı ve sosyal bakış açısını bir arada sunan ve bahçeleri, sanatçı stüdyoları ile öne çıkan küçük bir müzedir. Ayrıca birçok ünlü sanatçının bu konakta izleri bulunuyor.

Palais de Tokyo

Paris’in etkileyici modern ve çağdaş sanat müzelerinden biridir. Birçok serginin yer aldığı mekanın ayrıca restoranını da deneyimleyebilir ve terasından şehrin manzarasını izleyebilirsiniz.

Fondation Cartier pour I’art Contemporain

Büyüleyici bir bahçe ile çevrili olan ve tamamen camdan yapılmış etkileyici bir yapı olan bir galeridir. Sanat sergileri, konserler, radyo yayınları ve şiir okumalarından dans gösterilerine kadar her zevke uygun etkinlikler düzenlenmektedir.

Coulee verte Rene-Dumont

Paris’in başka bir yanını daha görebilmek adına, çeşitli ağaç ve bitkilerle dinlendirici bir yürüyüş yapmak için harika bir seçim.

La Pagode

Mimari yapısıyla dikkat çeken ve Asya bahçesine sahip bir olan bu sinema salonunda; filmin başlamasını beklerken harika turtalarından tadabilir veya çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Bu içeriği paylaşın

Seyahat Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz bültenimize abone olmak için e-posta adresinizi aşağıya girebilirsiniz.

Görüşünüzü Bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir