Sokağa çıkmadan Türkiye’de gezebileceğiniz 10 harika yer

Bir seyahat sitesi olarak, sokağa çıkma yasakları yaşadığımız bu günlerde sizin seyahat aşkınızı depreştirecek bu tür içerikler paylaşmanın ne kadar zor olduğunu inan bilemezsiniz 🙂

Ama tabii bu mecburi kısıtlamalar, teknoloji çağında bize bir engel değil. Yeni teknolojilerle birlikte bilgisayarımızla, VR gözlüklerle ya da daha ucuza mal edip evde yapabileceğimiz Cardboard’larımızla bir mekanı keşfetmek, sanki ordaymış gibi gezmek mümkün.

Biz de sizler için araştırdık ve Türkiye’nin görülmeye değer yerlerinin sanal turlarını derledik.

Göbeklitepe – Şanlıurfa

gobeklitepe sanal tur

Tarihin sıfır noktası olarak bilinen ve son yıllarda keşfedilerek turizme açılan Göbeklitepe, dünyanın 4 bir yanından ziyaretçi ağırlıyor. Türk yapımı Netflix dizisi Atiye ile birlikte uluslararası popülaritesi daha da artan bu harika arkeolojik değerimizi T.C. Kültür Turizm Bakanlığı’nın sanal tur arşivinde gezebilirsiniz.

Göbeklitepe için sanal tura katılın

İstanbul

istanbul canli turistik kamera

Korona Virüsü etkisinin en çok görüldüğü yer olan İstanbul’u da sanal olarak keşfetmek mümkün. Hatta canlı görüntülerle.

Sokağa çıkma yasakları boyunca İstanbul’un boş meydanlarını ve caddelerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’u Seyret projesi kapsamında canlı kameralarla izleyebilirsiniz.

Biz inceledik, şu an İstanbul gerçekten bir hayalet şehir!

İstanbul’un canlı turist kameralarına göz atın

Troya Müzesi – Çanakkale

troya muzesi sanal tur

Türkiye’nin öne çıkan bir diğer arkeolojik değeri olan Troya kenti, geçtiğimiz yıllarda yakınlarına inşa edilen modern Troya Müzesi ile değerine değer kattı. Çanakkale turizminin en önemli noktası olan Troya’yı T.C. Kültür Turizm Bakanlığı’nın sanal tur arşivinde gezebilirsiniz.

Troya Müzesi için sanal tura katılın

Zeugma Mozaik Müzesi – Gaziantep

zeugma mozaik muzesi sanal tur

Anadolu’nun en önemli değerlerinin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi de sanal tur ile keşfedilebilecek bir diğer önemli noktalardan biri.

Zeugma Mozaik Müzesi için sanal tura katılın

Odunpazarı Evleri – Eskişehir

Ekran Resmi 2020 04 11 17.38.53

Tarihi evleriyle muhteşem bir atmosfere sahip olan Odunpazarı Evleri de sanal tur ile keşfedilebilir durumda. Görüntülemek için bilgisayarınızda Flash Player’ın yüklü olması gerektiğini de hatırlatalım.

Eskişehir Odunpazarı Evleri için sanal tura katılın

Şanlıurfa

sanliurfa sanal tur

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin bir diğer kültürel mirası olan Şanlıurfa’yı da Şanlıurfa Valiliği’nin sanal tur projesi ile gezebilirsiniz. Görüntülemek için bilgisayarınızda Flash Player’ın yüklü olması gerektiğini de hatırlatalım.

Şanlıurfa için sanal tura katılın

Akdamar Kilisesi – Van

van akdamar kilisesi sanal tur e1615939757317 1

Doğu Anadolu Bölgesi’nin bir diğer önemli kültür mirası olan Van Akdamar Kilisesi’ni de sanal tur eşliğinde gezebilirsiniz.

Akdamar Kilisesi için sanal tura katılın

Giresun

giresun sanal tur

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin doğal güzelliklerini keşfetmek ve biraz olsun nefes alabilmek için Giresun‘u da sanal tur ile gezebilirsiniz. Görüntülemek için bilgisayarınızda Flash Player’ın yüklü olması gerektiğini de hatırlatalım.

Giresun için sanal tura katılın

İzmir Efes Müzesi

izmir efes muzesi sanal tur

Türkiye’nin önemli antik kalıntıları saymakla bitmiyor ama bunların içinde yine en önemlilerinden biri olan Efes Antik Kenti’ne ait kalıntıların sergilendiği Efes Müzesi’ni de sanal tur ile keşfedebilirsiniz.

İzmir Efes Müzesi için sanal tura katılın


Eğer sizin de bildiğiniz başka sanal turlar varsa bu yazının altında paylaşabilirseniz seviniriz.

İyi gezmeler 🙂

Çanakkale'yi merak ediyor musunuz?

Dünyada iki kıta üzerine kurulmuş nadir şehirlerden biri olan ve günümüzde doğal, antik ve turistik harikalarıyla öne çıkan Çanakkale'yi Gezimingo'da keşfedebilirsiniz.

Giresun'u merak ediyor musunuz?

Fındığın başkenti, kirazın anavatanı olarak bilinen ve Karadeniz’in yükselen turizm destinasyonlarının başında gelen Giresun'u Gezimingo'da keşfedebilirsiniz.

İstanbul'u merak ediyor musunuz?

Ortadan boğaz ile bölünen iki kıta üzerine kurulmuş, geleneksel doğu kültürü ile birleşmiş modern bir batı kenti olan İstanbul'u Gezimingo'da keşfedebilirsiniz.

Bu içeriği paylaşın

Seyahat Bültenimize Abone Olun

Ücretsiz bültenimize abone olmak için e-posta adresinizi aşağıya girebilirsiniz.

Görüşünüzü Bildirin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir