Kiev-Pechersk Lavra (Mağaralar Manastırı)


Kiev-Pechersk Lavra olarak bilinen Kiev Mağaralar Manastırı, Ukrayna topraklarındaki ilk ve en eski manastırdır. Lavra statüsüne sahip olan 3 yapıdan biri olan manastır, 11. yüzyılın saygınları Anthony ve Theodosius tarafından kurulmuştur.

Manastırın Aşağı Mağara (Down Caves) ve Uzak Mağara (Far Caves) adı verilen yer altındaki mistik mağaralarda, 120’den fazla azizin bozulmamış kalıntıları yattığından dolayı oldukça kutsal sayılmaktadır ve UNESCO’nun dünya mirasları listesindedir. Dar geçitlerden oluşan mağaralar ziyarete açıktır ve ziyaretçilerini oldukça farklı bir ambiyansa davet etmektedir. Mağaralar aynı zamanda ibadete de açıktır.

Lavra (Laura); Ortodoks ve diğer Doğu Hıristiyan toplulukları tarafından içerisinde yemekhane, hücre ya da mağara bulunan kiliselere verilen addır.


Ziyaret Saatleri

Her gün 06:00–20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Telefon Numarası

+380-93-323-19-10

E-Posta Adresi

[email protected]

Bu yeri paylaşın

One comment

  1. […] Kiev-Pechersk Lavra olarak bilinen Kutsal Yurt Kiev Mağaraları Ukrayna topraklarındaki ilk ve en eski manastırdır. Lavra statüsüne sahip olan 3 yapıdan biri olan manastır, 11. yüzyılın saygınları Anthony ve Theodosius tarafından kurulmuştur. Manastırın yer altındaki mağaralarda 120’den fazla azizin bozulmamış kalıntıları yattığından oldukça kutsal sayılmaktadır ve UNESCO’nun dünya mirasları listesindedir. Lavra (Laura); Ortodoks ve diğer Doğu Hıristiyan toplulukları tarafından içerisinde yemekhane, hücre ya da mağara bulunan kiliselere verilen addır. […]

Görüşünüzü Bildirin